Září 2015

dospěj! | ben brooks

19. září 2015 v 14:58 | Luna Lower
Název: Dospěj! / Grow Up!
Autor: Ben Brooks
Děj: Jasper má plné ruce práce.
Končí střední školu, zkoušky na krku, matka na něj má přehnané nároky, každý týden musí navštěvovat psycholožku (které navíc od A do Z lže), na chatech je to samá prostitutka, na YouTube samé záznamy sebevražd a jeho kámoši se sjíždějí drogami a lijí do sebe levný alkohol… a navíc je jeho otčím nejspíš vrah a holka, co se s ní vyspal (jen jednou a totálně na šrot), zřejmě čeká mimino…Jak to má asi tak všechno zvládnout? (zdroj)


Hodnocení: Nevím, kdo psal ten popis děje na obalu knihy, ale je to šílený, má to úplně jinou atmosféru než knížka, takže se tím nenechte odradit. Každopádně tuhle knížku jsem náhodně objevila v knihovně, ale už jsem o ni něco slyšela, protože ji tehdy četla kamarádka. Bude to znít divně, ale knížky o drogách mám ráda:D Celkově se mi ta knížka líbila, přišlo mi to jako něco mezi Zápisky s basketbalovejch let a Kdo chytá v žitě. Vážně dobře se to četlo, hlavně kvůli stylu psaní. Je to trochu drsné, ale upřímné, vtipné, občas vás hlavní postava leze na nervy a občas je vám šíleně sympatická. Určitě to není knížka pro každého, někomu by se to možná zdálo nudné, ale mě tyhle typy knížek baví. Tak pokud vás taky, tak doporučuju přečíst:)

September, 13

13. září 2015 v 19:25 | Luna Lower
Je neděle k večeru, zrovna jsem si udělala kafe a zapla počítač a přemýšlím, že napíšu nějaký článek. Teda ne, že bych neměla žádné v zásobě (v rozepsaných jich mám spoustu), ale většinou to jsou jen recenze, takže o ně tak minimálně dva měsíce nouze určitě nebude. Ale přemýšlím, že bych napsala takový random článek o všem a vlastně o ničem. Asi nebudu psát takové ty deníčkové články, protože co si budeme namlouvat, můj život není zajímavý a všechny moje zážitky a momenty, které by stály za zmínku by se vešly do jednoho článku. Ok, to zní dost uboze, radši tohle téma opustím.

Na konci prázdnin jsme s kamarádkama víceméně objevili takovou malou útulnou vintage kavárnu ve městě a musím říct, že jsme si ji všechny hned zamilovaly. Té paní, co to vlastní, už asi došlo, že od teďka budeme stálé zákaznice, protože tam lezeme každý týden. Ale co, alespoň má kšefty:D Tam jsem právě poprvé měla makronky, které jsem už delší dobu chtěla ochutnat, ale musím říct, že z nich nejsem nijak extra nadšená. Nejsou špatný, ale přijde mi, že patří k těm několika věcem, okolo kterých je velký boom a nakonec zjistíte, že až tak velké boom to vlastně není. Z příchutí jsem zatím vyzkoušela meloun a čokoládu. Ikdyž já na tyhle dezerty moc nejsem, tak možná je to tím, protože naopak kamarádka z nich byla naprosto nadšená. Tak nevím. Co vy? Měli jste je někdy?


Přemýšlím, co bych napsala dál. Nevím, jestli by bylo rozumný teď z tohodle témata přeskočit na školu, protože to bych si asi zase jen stěžovala, takže radši ne:D

Včera jsem se znovu dívala na Montage of Heck, což je dokumentální film o Kurtu Cobainovi. Už na něj plánuju napsat článek, protože se mi hrozně moc líbí to zpracování. Ehm, teď se přiznám, že jsem se rozepsala asi na tři řádky, ve kterých jsem tenhle film hodnotila a pak mi došlo, že tohle není článek o recenzi, tak jsem to zase smazala:D Ale recenzi určitě v blízké době očekávejte.


Jinak už přes týden čtu Pýchu a předsudek a teď mě nepochopte špatně, já mám tu knížku hrozně moc ráda (čtu ji asi po čtvrtý), ale teď během týdne jsem na ni nějak neměla náladu. Když nad tím tak přemýšlím, tak mi celkově přijde, že většinou knížku čtu jenom o víkendu. Nevím, já jsem během školy tak nějak naladěná na ten režim, že se nikdy do toho nedokážu ponořit, až fakt většinou o víkendu. A to je pak zase nemám ráda, když jsem vžitá do té knížky a pak se zase musím vrátit do reality:D #readersissues No, každopádně na to očekávejte recenzi taky.

Já vím, že skáču od jednoho tématu k druhýmu, ale v takovýmhle stylu asi tyhle článku budou. Tak se mějte, užijte si ještě zbytek neděle (těch pár hodin), ať nějak zvládnete to pondělí a příště určitě čekejte více smysluplný článek:)

návnada | j. kent messum

7. září 2015 v 17:05 | Luna Lower
Název: Návnada
Autor: J. Kent Messum
Děj: Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově, aniž tuší, jak se sem dostali. Všechny drží ve spárech neovladatelná závislost na heroinu. Z lodi kotvící na dohled jim nikdo nespěchá na pomoc. Pak najdou vzkaz, že pro další dávku si musí doplavat na vedlejší ostrov přes zátoku zamořenou žraloky. Pozorovatelé na lodi se baví a sázky na život se zvyšují… (zdroj)


Hodnocení: Hrozně moc jsem se na tuhle knížku těšila, nejen kvůli tomu, že na ni byly skvělé recenze, ale hlavně kvůli zajímavému a originálnímu ději, ikdyž mi bylo jasné, že se jedná o takovou tu klasickou vyvražďovačku. Ze začátku mě trošku vyděsilo, že během kapitol se střídala minulost a současnoust a také postavy, které je vyprávěly, protože osobně tenhle styl moc nemusím a bála jsem se, že se v tom budu ztrácet, ale - díkybohu - neztrácela. Nakonec by to ani nevadilo. Většina postav mi byla sympatická, děj se nijak neprotahoval a postupně se stával víc a víc napínavějším, což byla bomba. Akorát mě trošku zklamal konec, protože jsem čekala, jak se to všechno vysvětlí, a ono se to teda vysvětlilo, ale tak nějak prapodivně, že mi to nedávalo smysl:D Ale to asi bere každý jinak. Celkově knížku doporučuju přečíst, nebyla nijak extra drastická.

September, 1

1. září 2015 v 22:30 | Luna Lower
Zdravím,
už delší dobu jsem přemýšlela, kdy mám vydat první článek na blogu, uvažovala jsem, že něco zveřejním už o prázdninách, ale nakonec jsem si to "nechala" až na prvního září. No, nevím, nevím, jestli jsem udělala dobře, protože nebude asi zrovna moc optimistický, ale co se dá dělat:D
Každopádně první den máme za sebou. Nevím, jak to bylo u vás, ale u mě je to děs a hrůza. Vážně nechci patřit mezi ty lidi, co si věčně stěžují, ale nedokážu si představit, jak to tam vydržím. Už aby byly prázdniny. Dlouho žádný nebyly.

Ale zpátky k blogu - tohle není můj první blog (a asi bych se ani nedivila, kdyby nebyl poslední), s přestávkama bloguju už pár let a vždycky mám takové období, kdy mě to baví a jsem do toho úplně zažraná a pak jsou dny, kdy si na blog ani nevzpomenu. Takže ani neočekávám, že budu články vydávat pravidelně, prostě tak, jak budu mít náladu a čas. Nemám v plánu se zaměřovat na jednu věc na blogu, o který budu psát, prostě takové random věci. Na svůj poslední blog jsem přestala psát tak koncem srpna minulého roku a pak jsem tak různě psala články na svůj nový blog (tenhle), ale z nějakého důvodu jsem to nechtěla zveřejňovat. Teď to chci ale znovu odstartovat (muhehe), tak snad u toho vydržím dlouho. No, ne nutně dlouho, ale zase ne nějak trapně krátce:D Asi už jsem na blogu dlouho nebyla, ale nepřibylo tady nějak moc reklam?

A jak jste dnešek zvládli vy?