Oblíbené hororové filmy | 2015

31. října 2015 v 11:16 | Luna Lower
Zdravím,
konečně jsem se (až teda na Halloweena) dokopala k tomu, že napíšu halloweenský článek a co je lepší než tipy na filmy? Ještě než se do toho pustím, tak chci říct, že sice mám horory ráda, ale jsem dost vybíravá. Nemám ráda takové ty klasické vyvražďovačky (parta mladejch lidí si vyjede na výlet a tam je skoro všechny povraždí) a nebo další hollywoodské speciality (např. se rodina přestěhuje do nového velého domu, kde se dějou paranormální věcí, zjistí, že tam někdo zemřel nebo tam žije nějaký poltergeist). Mám ráda, když má film nějaký zajímavý a originální námět a scénář, který je trochu k světu. A tak jsem si pro vás připravila seznam mých nejoblíbenějších hororů:)

1) V zajetí démonů/ The conjuring
Film "V zajetí démonů", natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí. (zdroj)Sice jsem se rozhodla, že filmy nebudu řadit podle oblíbenosti, ale V zajetí démonů jsem prostě musela dát jako první. Podle mě je to asi nejlepší a nestrašidelnější film, jaký jsem viděla. Dívala jsem se na něj u kamarádky, která bydlela vedle v bytě a pamatuju si, že jenom přejít z jednoho bytu do druhýho někdy o půlnoci byl pro mě nadlidský výkon a když jsem potom konečně ležela v posteli, byla jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla ve zdraví:D Ale zpátky k hodnocení - ze začátku se vám může zdát, že jde o takový klasický hororový příběh, kdy se rodina přestěhuje do nového domu a vzápětí zjistí, že tam asi nejsou docela sami, ale tenhle film je úplně něco jiného. Zvlášť proto, že mezi hlavní postavy patří dva vyšetřovatelé, které si pozve rodina do domu, aby jim pomohli. Taky je to natočené podle ehm ehem skutečné události, pokud nevíte, vygooglete si Ed a Lorraine Warrenovi, což byli právě vyšetřovatelé paranormálních jevů a Lorraine Warrenová se osobně na filmu podílela. Každopádně já jsem z filmu naprosto nadšená, mám ráda, když jsou v hororu scény, které nejsou vyloženě jumpscares, ale i tak vám z nich běhá mráz po zádech. Určitě doporučuju kouknout, pokud jste neviděli:)

2) Kruh/ The Ring
Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů.. (zdroj)Klasika, kterou mám hodně ráda. Jinak mám na mysli ten remake z roku 2002, ne ten originál s Japonska, který jsem neviděla. Předně musím říc, že film má naprosto skvělou atmosféru, stejně tak jako scénář a hudbu. A pak samozřejmě originální příběh onou prokletou kazetou. Určitě si Kruh pánuju tenhle rok znovu kouknout.

3) Oculus
Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (zdroj)Tenhle film mě hrozně moc zaujal, když jsem náhodně narazila na trailer, protože vypadal jinak jinak než ostatní filmy. Přečetla jsem si pár recenzí, které mě docela odradily, protože nebyly zrovna pozitivní, ale nakonec jsem ho konečně zkoukla. Sice mě ze začátku trochu děsilo, že se během filmu střídala minulost s přítomností, protože osobně tenhle styl "vyprávění" nemám ráda, takže jsem zezačátku trochu tápala, o co tam vlastně jde, protože jsem si - klasika - předtím nepřečetla obsah filmu, ale pak už se to dalo. A musím říct, že mě film bavil, nejen kvůli příběhu, ale i kvůli některým scénám, které byly ... no děsivé:D Určitě doporučuju.


4) Sinister
Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (zdroj)Sinister mi trochu připomíná právě zmiňovaný film Oculus. Originální námět, mrazivá atmosféra a děisvé scény- určitě koukněte.

5) Paranormal Activity
Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí… (zdroj)Vím, že si teďka trochu protiřečím s tím, co jsem psala na začátku článku, že nemám ráda takový ty klasický příběhy, kdy se rodina/pár přestěhuje do nového domu, kdy zjistí, že tam asi nejsou sami, ALE tohle je jiný:D Převážně kvůli způsobu natáčení, kdy vlastně všechny záběry jsou z kamer, kterými natáčí hlavní postavy, což to dělá samozřejmě mohem reálnější a věrohodnější, plus tam nenajdete takovou tu otravnou hudbu, jaká v hororech většinou bývá. Ale asi je to fakt kvůli tomu stylu natáčení, kterým jsem snad ještě nikde (kromě Záhada Blair Witch) neviděla. Pokud vím, tak série Paranormal Activity má už 6 dílů, zatímco já jsem viděla jen první 4 a musím říct, že mě další ani nelákají. Nejvíc se mi líbil asi ten první film a možná i ten druhý, ale potom už nevěděli, co by dál vymysleli, tak mi přijde, že to už jsou docela kraviny. Nevím no, ale pokud jste neviděli jedničku, tak to zkuste, třeba se vám to bude líbit.


6) Osvícení / The Shining
Spisovatel Jack Torrance hledá klidné místo pro psaní svého nového románu, a tak přijímá nabídku dělat správce odlehlého horského hotelu. Při úvodním pohovoru se dozvídá mimo jiné hrůznou historku o svém předchůdci, který zešílel ze samoty a odloučení a zavraždil svou ženu a dvě dcery... po příjezdu Jack ubytuje svou rodinu a začíná psát knihu. Brzy však zjišťuje, že samota uprostřed hor je tísnivá a také on začíná přicházet o rozum. (zdroj)Další klasika, která je natočená podle knížky Stephena Kinga, kterou si chci už hrozně dlouhou dobu přečíst, ale nikdy ji nemají v knihovně:D Každopádně je to úžasnej film s psycho atmosférou, děsiviými scénami (v koupelně, nebo s těmi dvojčaty) a samozřejmě s šíleným Jackem Nicholsonem. Ikdyž myslím, že tenhle film nesedne každému, tak pokud jste neviděli, doporučuju kouknout.


7) Žena v černém / The Woman in Black
Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. (zdroj)Už jsem sem na blog přidávala recenzi na stejnojmenou knžíku od Susan Hill, podle které byl právě natočený tenhle film. Knížka mi přišla docela průměrná, zato film se mi moc líbil. Já vím, že to už píšu po několikáté, ale snad nejvíc z celého filmu jsem si užívala tu mrazivou atmosféru, která doprovázela celý film. A pak samozřejmě prostředí - starý anglický venov, obrovský dům na samotě bezi mokřinami. Opravdu jeden z mých nejvíc oblíbených hororů:)


Jaký je váš nejoblíbenější horor/horory?:)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama