Listopad 2015

ten, kdo stojí v koutě | recenze (film)

17. listopadu 2015 v 15:20 | Luna Lower
Název: Ten, kdo stojí v koutě (Charlieho malá tajemství) / The perks of being a wallflower
Režie: Stephen Chobsky
Žánr: romantické / drama
Hrají: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller, Nina Dobrev, Paul Rudd, ...
Podle knižní předlohy od Stephena Chobsky
Děj: Příběh o dospívání patnáctiletého Charlieho. Roztomilý a naivní outsider se vyrovnává s první láskou, sebevraždou svého nejlepšího přítele a vlastní duševní chorobou, zatím co se usilovně snaží najít skupinu lidí, do které patří. (zdroj)


Hodnocení: Tenhle film jsem už viděla víckrát a pokaždé se mi (logicky) líbil. Příjemná atmosféra a sympatické postavy. Když to ale srovnám s knížkou, tak mi to přijde naprosto odlišné. Ale mám ráda oboje. Jak se znám, tak jsem tenhle film neviděla naposled, takže pokud jste neviděli, tak určitě koukněte.

ten, kdo stojí v koutě | recenze (kniha)

17. listopadu 2015 v 15:19 | Luna Lower
Název: Ten, kdo stojí v koutě / The perks of being a wallflower
Autor: Stephen Chbosky
Děj: Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. (zdroj)


Hodnocení: Hrozně moc jsem se na tuhle knížku těšila, protože jsem předtím - jak jinak - viděla film natočený podle téhle knížky a moc se mi líbil. Ale musím říct, že ze začátku mi to přišlo jako šílená kravina, celý děj se odehrával v úplně jiné atmosféře, než ve filmu a navíc Charlie mi přišel jako úplně jiný člověk. Postupně jsem se do toho ale začetla a tak od půlky knihy jsem od ní nemohla odtrhnout oči. Trošku mi to připomínalo knížku Kdo chytá v žitě. Ale jedna věc mi přišla nesnesitelná - všichni tam furt brečeli. A když říkam furt, tak myslím jakože fakt hodně často. Hlavně Charlie. Když ale pominu to nadměrný brečení, tak je to skvělá knížka. Pokud jste nečetli, tak doporučuju:)